Transplantacyjny program edukacyjny

"Transplantacja jestem na TAK" - pod takim hasłem w dniu 26 kwietnia b.r., już po raz kolejny, został przeprowadzony program edukacyjny na temat pobierania i przeszczepiania narządów i tkanek. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane w Bursie Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu.
Podczas prezentacji Koordynatora ds. Transplantacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II Anna Gradziuk, przedstawiła zgromadzonej młodzieży wszystkie aspekty związane z tą problematyką. Pomimo późnej pory spotkania, uczniowie w skupieniu wysłuchali informacji o aspektach prawnych, medycznych i etycznych pobierania i przeszczepiania narządów. Jak podkreśla Anna Gradziuk, młodzież była bardzo otwarta na taką wiedzę i chęć niesienia pomocy drugiej osobie. Zainteresowani stawiali wiele pytań związanych z transplantacją narządów i śmiercią mózgu. Uczestnicy spotkania otrzymali także „oświadczenia woli” oraz ulotki informacyjne. Szczególne podziękowania należą się wychowawczyniom uczniów Pani Monice Golemie i Halinie Dziwura, które zorganizowały spotkanie.