Światowy Dzień Chorego

W dniu 11 lutego br., był obchodzony XVIII Światowy Dzień Chorych. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, tego dnia, w Kaplicy Szpitalnej o godz. 13.00 została odprawiona uroczysta msza święta celebrowana przez J.E. ks. Wacław Depo Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pasterz Diecezji, tak jak w latach poprzednich, odwiedził chorych na wszystkich oddziałach.
W tym roku uroczystość ta była połączona z poświęceniem, oddanej po przeprowadzonych pracach remontowych, szpitalnej Kaplicy. W ramach renowacji i aranżacji wnętrza kaplicy przewidziano m.in. zmianę prezbiterium na ścianie którego umieszczony został krzyż drewniany z postacią Chrystusa, umieszczeniem pod krzyżem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz większego tabernakulum. Ponadto wnętrze całej kaplicy zostało pomalowane. Koszt ogółem wyniósł ok. 29 tys. zł.
Koszty inwestycji w zakresie prac remontowo-budowlanych pokryła Fundacja Szpitala, zaś pozostałe koszty dotyczące aranżacji i wyposażenia ołtarza poniosła Kuria Diecezjalna.

Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego