Dzień Drzwi Otwartych Onkologii

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, tak jak w ubiegłym roku, przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Dnia Drzwi Otwartych Onkologii inicjatorem której jest Polska Unia Onkologii. W dniu 6 lutego br. przyjmowani byli na bezpłatne konsultacje medyczne wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szpitala. Udzielono 98 porad lekarskich.
W ramach programu pacjenci skorzystali z konsultacji dwóch onkologów klinicznych, chirurga onkologa oraz psychologa. Wykonywane były bezpłatnie badania USG piersi przez radiologa. Pacjenci mogli także spotkać się z Amazonkami z Klubu Zamojskie Amazonki. Konsultacje były udzielane na terenie naszego Szpitala w godzinach od 10.00 do 14.00. Porad udzielali: Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej lek. med. Teresa Sosnowska - odpowiedzialna za organizację akcji, dr n. med. Zofia Świtka, dr n. med. Tomasz Romanowicz, lek. med. Jerzy Pokryszka oraz psycholog kliniczny Małgorzata Kliza-Kudła.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II