IX Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe „Z SERCEM DO KRWI"

Pod takim hasłem w dniach 15 - 16 stycznia odbyło się kolejne spotkanie naukowo-szkoleniowe, którego organizatorami byli Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu i S.P. Szpital Wojewódzki im Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Tematem przewodnim sympozjum była hematologia.
Z zakresu tej dziedziny przyjechało do hetmańskiego grodu wielu wybitnych specjalistów, min.: prof. dr hab. Anna Dmoszyńska, prof. dr hab. Kazimierz Sułek, prof. dr hab. Maria Cioch, prof. dr hab. Krzysztof Warzocha, prof. dr hab. Bożena Sokołowska, prof. dr hab. Iwona Hus, prof. dr hab. Krzysztof Filipiak, prof. dr hab. Stefan Grajek, prof. dr hab. Maria Majdan, prof. dr hab. Piotr Paluszkiewicz, prof. dr hab. Marcin Adamczak oraz prof. dr hab. Jerzy Windyga. W sympozjum uczestniczyli także pracownicy naszego szpitala, tj. inicjator zamojskich sympozjów prof. dr hab. Krzysztof Marczewski Ordynator Oddziału Nefrologii, Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych a także Konsultant Wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii, prof. dr hab. Andrzej Kleinrok Ordynator Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej, Andrzej Mielcarek, dyrektor S.P. Szpitala Wojewódzkiego im Papieża Jana Pawła II oraz Marek Lipiec, dyrektor ds. lecznictwa.
Spotkanie zainaugurowały warsztaty prowadzone przez dr Rafała Sapułę, dyrektora NZOZ Centrum Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. Szczególnym goście sympozjum był także Karol Scipio del Campo, szefem Zakładu Rehabilitacji w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, specjalista z zakresu rehabilitacji dla pacjentów chorych na hemofilię. W spotkaniu uczestniczyło ok. 150 osób.

Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego