Polka w Europie

“Polka w Europie” – pod takim tytułem odbywała się w dniach 16-18 września konferencja naukowa, w której udział wzięli lekarze i eksperci z zakresu zdrowia. Organizatorzy konferencji podkreślili, że jakość życia kobiety ma wpływ na stan zdrowia całej rodziny.
Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się w Zamościu i podjęli dyskusję o samoleczeniu i koszyku świadczeń gwarantowanych. Nasz szpital reprezentowała Anna Gradziuk Koordynator ds. Transplantacji, która przedstawiła prezentacje nt.: “Transplantacja narządów – mity i bariery”. – “Pragnęłam przekazać uczestniczącym w konferencji dziennikarzom, co to jest pojęcie śmierci mózgu oraz podstawowe procedury transplantacyjne – pobierania, przechowywania i przekazywania narządów i tkanek. Spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem i zainteresowaniem”. – mówi Gradziuk.
Następnego dnia spotkanie przeniosło się do Lublina. Medycy analizowali stan opieki nad kobietami ciężarnymi i noworodkami, a także metody leczenia kobiecych chorób nowotworowych. Konferencja zakończyła się 18 września w Zamościu. Ostatni dzień zdominował temat ochrony i promocji zdrowia oraz leczenia różnych rodzajów nowotworów.
Organizatorem VIII Ogólnopolskiej konferencji “Polka w Europie” było Stowarzyszenie Dziennikarzy Dla Zdrowia.