Nowa jakość w szpitalu

ALOKA Alpha 10 to jeden z najnowocześniejszych ultrasonografów cyfrowych oferujący obrazowanie diagnostyczne najwyższej jakości i wydajności na poziomie dotąd niespotykanym w świecie ultrasonografii, który został przekazany szpitalowi „Papieskiemu” przez Polsko – Włoską Fundacji Promocji Zdrowia im. Św. Rafała w Krakowie. Sprzęt o wartości ok. 590 tys. złotych został zakupiony z likwidowanego majątku fundacji. Pacjenci już korzystają z przekazanego ultrasonografu w Zakładzie Endoskopii Chirurgicznej. Na Oddział Okulistyki dotarł zaś fakoemulsyfikator do operacji zaćmy.
To pierwsze dary fundacji, która zobowiązała się do przekazania na rzecz naszego szpitala sprzętu medycznego na wartość ok. 5 mln. zł. Na liście uzgodnionej pomiędzy Dyrektorem Szpitala a Likwidatorem fundacji znajduje się jeszcze: aparat cyfrowy rtg do badań ogólnodiagnostycznych, funduskamera cyfrowa, 4 respiratory stacjonarne dla dorosłych, centrala monitoringu dla intensywnej opieki medycznej, ESWL, 2 aparaty do znieczulania ogólnego, tester respiratorów i NIBP oraz modernizacja systemu nadzoru okołoporodowego OB TraceVue.
Istnieje szansa, że będzie możliwość pozyskania z fundacji sprzętu medycznego ponad uzgodnioną wartość i w/w zakres. Na liście życzeń, która została przekazana do fundacji znajdują się, m.in.: angiokardiograf, laser diodowy, elektromiograf, mammograf, zestaw do rhinomanometrii, analizator gazów anestetycznych, endoskopowy zestaw wizyjny, respirator stacjonarny do długotrwałej wentylacji z nawilżaczem, ultrasonograf średniej klasy dla zastosowań ginekologicznych oraz dla Oddziału Neonatologii, myjnia automatyczna do endoskopów, echoendoskop z zestawem USG, gastroskop oraz kolonoskop.
Szpital „Papieski” jako jeden z kilkunastu szpitali w Polsce skorzysta w ten sposób z wyjątkowej i niepowtarzalnej szansy pozyskania sprzętu z najwyższej półki, jaką stworzyła likwidacja Polsko – Włoską Fundacji Promocji Zdrowia im. Św. Rafała.