Będzie rezonans magnetyczny

Jeszcze w tym roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu planowany jest zakup nowego rezonansu magnetycznego.
Sprzęt zostanie zakupiony ze środków jakie szpital otrzymał na podstawie programu polityki zdrowotnej pt.: „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów” jako jednego z zadań „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”. Zgodnie z podpisaną umową pomiędzy Ministrem Zdrowia a Szpitalem, szpital ma zagwarantowaną kwotę w wysokości ok. 3 800 000 zł. na zakup tego sprzętu. Dodatkowo Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zagwarantował na ten cel 900 000 zł. w ramach środków własnych.
- „To wielkie szczęście, że po wielu latach starań tak duża jednostka jak nasz szpital w końcu będzie wyposażona w sprzęt niezbędny do dokładnego diagnozowania pacjentów. Mam tu na myśli przede wszystkim pacjentów leczonych w szpitalu, którzy nie będą musieli być wysyłani w różne miejsca żeby wykonać tego typu badanie. – mówi Andrzej Mielcarek Dyrektor Szpitala.
Obecnie zostanie ogłoszona i przeprowadzona procedura przetargowa na wyłonienie najkorzystniejszej oferty zakupu sprzętu.
W przypadku zakupu rezonansu magnetycznego z początkiem nowego roku pierwsi pacjenci będą mieli możliwość skorzystać z takiego badania w naszym szpitalu.
Dodam, że Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest jedną z 6 placówek w kraju, która została wyłoniona w drodze konkursu na realizatora w/w zadania.