Audit - ocena pozytywna

Po raz czwarty, w Szpitalu odbyły się w dniach 22-24 czerwca 2009 roku audity zewnętrzne wdrożonych, utrzymanych i doskonalonych systemów zarządzania.
W zakresie: Systemów Zarządzania Jakością – Wymagania zawarte w normie PN-EN ISO 9001:2009 odbył się II audit wznawiający; Systemów Zarządzania Środowiskowego – Wymagania i wytyczne stosowania zawarte w Normie PN-EN ISO 14001:2004 przeprowadzony został II audit nadzoru a w ramach wdrożonej w ubiegłym roku normy PN-N 18001:2004 Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy i Systemu HACCP potwierdzającego spełnienie wymogów wg CAC/RCP 1-1969, Rev. 4 (2003) - produkcji zdrowej i bezpiecznej żywności - I audit nadzoru. Zgodnie z planem, uwzględniającym poszczególne rozdziały norm auditorzy zbierali dowody potwierdzające utrzymanie oraz doskonalenie zintegrowanych zewnętrznych systemów oceny jakości świadczonych usług medycznych, administracyjnych, technicznych i dydaktycznych.
Auditorzy Jednostki Certyfikującej TUV Rheinland Polska Sp.zo.o. potwierdzili, że pracownicy Szpitala stosują Systemy Zarządzania zgodne z wymogami norm w zakresie – „Usługi medyczne stacjonarne i ambulatoryjne w zakresie: diagnostyki, leczenia, pielęgnowania, rehabilitacji, profilaktyki i promocji zdrowia oraz dydaktyki”. W dziedzinie ochrony środowiska w zakresie: „Usługi medyczne stacjonarne i ambulatoryjne oraz sterylizacji” ponadto „Usługi pralnicze oraz zbieranie odpadów medycznych” Zgodnie z przyjętymi politykami i celami systemów jakości Szpital dąży do osiągnięcia i wykazania efektów działalności medycznej, poprzez realizację świadczeń na możliwie najwyższym poziomie jakościowym; działalności środowiskowej poprzez nadzorowanie wpływów usług na środowisko, a w zakresie BHP ciągłej identyfikacji zagrożeń zdrowotnych. Przeprowadzony audit organizacji i funkcjonowania Baru, Kuchni, Działu Zaopatrzenia i Gospodarki Magazynowej potwierdził spełnienie wymogów i stosowanie Systemu HACCP w zakresie „Przygotowania i dystrybucji w systemie tacowym posiłków dla pacjentów Szpitala oraz sprzedaży konsumenckiej w Bufecie”.
Spotkanie zamykające odbyło się w obecności kadry kierowniczej poszczególnych komórek i jednostek organizacyjnych Szpitala. Kierownik Zespołu Auditorów Zewnętrznych stwierdziła, brak niezgodności. W raporcie będą zamieszczone uwagi, spostrzeżenia do doskonalenia. Podkreślono postawę i duże zainteresowanie pracowników poszczególnych grup zawodowych Szpitala.
Wstępnie wynik auditów zewnętrznych, mających od dwóch lat charakter zintegrowany, jest oceniony pozytywnie.

Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego