Nowe gabinety Poradni Laryngologicznej

Uroczyste otwarcie nowego gabinetu Poradni Laryngologicznej oraz Gabinetu badań słuchu dokonano w dniu 1 czerwca br., w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Obecnie będą działały dwie poradnie laryngologiczne równolegle, co znacznie ograniczy czas oczekiwania pacjentów na poradę lekarską. Jak zaznacza dr n. med. Jerzy Zawiślak p.o. Ordynatora Oddziału Laryngologii z Chirurgią Twarzowo-Szczękową, zwiększenie lokalowych możliwości leczenia pacjentów musi obejmować także podnoszenie kwalifikacji obecnej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. – „W ostatnich dniach pięć pielęgniarek zdobyło kwalifikacje w Instytucie Słuchu i Mowy w Warszawie, jednym z wiodących ośrodków w Europie. Dwóch lekarzy jest na etapie kształcenia specjalizacyjnego, jeden z onkologii drugi z laryngologii podstawowej. Mamy w ten sposób zachowaną ciągłość kształcenia. ” – mówi Ordynator Zawiślak.
Oddany do użytku został także nowy Gabinet badań słuchu, w którym pacjenci w trybie znacznie przyspieszonym będą przyjmowani przez osiem godzin w ciągu dnia w tygodniu. Jak podkreśla dr Zawiślak ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku słuchu u dzieci.. –„Na terenie byłego województwa zamojskiego można zaobserwować problem ze słuchem u dzieci. Podczas wykonywania badań przesiewowych stwierdziliśmy niedosłuch u sześciolatków na poziomie ok. 26%. To dużo zważywszy, że w kraju wynosi to ok. 14-16 % w tej grupie wiekowej.” – mówi.
Przy okazji oddania nowych gabinetów do użytku poszerzona została poczekalnia dla pacjentów. Znacznie poprawiło to komfort oczekujących na poradę nie tylko do poradni laryngologicznej, ale także do poradni sąsiednich.

Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego