Szkolenie o transplantacji

„Rozpoznanie śmierci osobniczej” to temat szkolenie personelu lekarskiego i pielęgniarskiego jakie odbyło się 31 marca br., w SP Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Szkolenie poprowadził Wojewódzki Koordynator Transplantacyjny dr n. med. Jacek Bicki z I Katedry I Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
– „Moim zadaniem jest pracować nad zespołami leczącymi, ponieważ uważam, że występuje ogromne spowolnienie wśród personelu medycznego w tym zakresie. Jest to spowodowane, m.in. orzeczeniem śmierci mózgowej jak również odpowiedzialnością lekarza przy podejmowaniu takich decyzji. Mam na myśli także odpowiedzialność prawną lekarza. To niewątpliwie wpływa na zaangażowanie lekarzy w tym temacie.” – mówi.
Szkolenie zorganizowała Anna Gradziuk Koordynator ds. Transplantacji naszego Szpitala.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II