Wizyta Marszałka

W dniu 11 marca br. odbyło się spotkanie kadry kierowniczej szpitala z Arkadiuszem Bratkowskim członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego odpowiedzialnego za departament zdrowia i polityki społecznej. Jak zapewnił, Marszałek w budżecie województwa nie ma obecnie środków finansowych na przeprowadzenie przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego, w tym także szpitala „Papieskiego” w Zamościu.
Podkreślił, że przekształcenie mogło by być możliwe, gdyby oddłużenie szpitali w całości, tj. zarówno zobowiązania publicznoprawne i cywilnoprawne, było pokryte ze środków z budżetu państwa czyli z tych którymi dysponuje Ministerstwo Zdrowia. W obecnej sytuacji, w której całość zobowiązań cywilnoprawnych miało by być przejęte przez samorząd jest niemożliwe. –„Samorząd nie może ponieść takich kosztów.” – mówi Arkadiusz Bratkowski. Na koniec spotkania padła deklaracja z ust Marszałka, że to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie w tym temacie w naszym szpitalu.

Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II