Dwa tysiące operacji serca w Zamościu

O godz. 16.00 w sali konferencyjnej Klubu Muzycznego „Stara Elektrownia” w Zamościu odbyło się z inicjatywy Ordynatora Oddziału Kardiochirurgii naszego Szpitala dr Tadeusza Gburka, sympozjum w związku z przeprowadzeniem w zamojskiej placówce 2000 operacji serca. W sympozjum uczestniczył wybitny specjalista w dziedzinie kardiochirurgii prof. med. Andrzej Bochenek, szef I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
W spotkaniu wzięli udział także dr hab. med. Andrzej Kleinrok, Ordynator Oddziału Kardiologii w Szpitalu „papieskim” w Zamościu, dyr. Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu lek. med. Andrzej Mielcarek, poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, wicemarszałek Andrzej Olborski oraz Andrzej Kowalik, wicedyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Na sympozjum przybyło bardzo wielu pacjentów, którzy już poddali się operacji serca oraz ci, którzy na taką decyzję mogą w przyszłości się zdecydować.
Spotkanie otworzył i przywitał wszystkich dr Tadeusz Gburek. Następnie lek. med. Łukasz Tułecki, zapoznał wszystkich o tym, co powinien wiedzieć przeciętny pacjent o kardiochirurgii. Uczestnicy sympozjum wysłuchali także wykładu prof. Andrzeja Bochenka, który zapoznał wszystkich z perspektywami i ograniczeniami w zastosowaniu wideoskopii w kardiochirurgii. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez dr Tadeusza Gburka, etapów rozwoju oddziału kardiochirurgii „papieskiego” Szpitala. Sympozjum zakończyło się panelem dyskusyjnym, w którym zaproszeni goście odpowiadali na postawione pytania.