Gastroskop dla szpitala

Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej SIPMA: SIPMA S.A. Lublin, Agro Trading Sp z o.o. Lublin i Sip–Mot S.A. Zamość zakupiły videogastroskop dla Oddziału Gastroenterologii, Onkologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Oficjalne przekazanie urządzenia szpitalowi odbyło się 1 lipca br. w trakcie uroczystości otwarcia na terenie zamojskiego Sip–Motu, sklepu firmowego SIPMA i Stacji Obsługi Bosch Service. Prezes SIPMA S. A. Leszek Kępa w okolicznościowym wystąpieniu powiedział m. in., iż ten dar dla szpitala wynika z poczucia obowiązku świadczeń na rzecz społeczności lokalnej oraz z dewizy „postrzegania ekonomii przez pryzmat człowieka” obowiązującej w grupie kapitałowej SIPMA. Prezes Leszek Kępa w imieniu fundatorów wręczył Andrzejowi Mielcarkowi - Dyrektorowi Szpitala i Ryszardowi Piaseckiemu - Ordynatorowi Oddziału Gastroenterologii, Onkologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych urządzenie oraz oficjalny akt przekazania videogastroskopu o wartości ok. 45 tys. zł.
Dyrektor Andrzej Mielcarek i dr Ryszard Piasecki w imieniu pacjentów i pracowników szpitala, gorąco dziękowali za ten jakże cenny dar, który będzie wykorzystywany do ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego regionu. Videogastroskop służy do badania oraz wykonywania zabiegów w górnym odcinku przewodu pokarmowego, czyli: przełyku, żołądku i dwunastnicy.
Zakup videogastroskopu nastąpił w odpowiedzi na apel skierowany przez dr Ryszard Piaseckiego,w ramach prowadzonej już drugi rok akcji „Zdążyć przed Rakiem”, której celem jest wyposażenie Oddziału Gastroenterologii, Onkologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych w sprzęt do badań endoskopowych, służący do diagnozowania i leczenia schorzeń przewodu pokarmowego, w tym szczególnie nowotworów.

J. Zarębski