Modernizacja systemu informatycznego

5 stycznia 2005 r. została podpisana przez Wojewodę Lubelskiego i Dyrektora Szpitala umowa o dofinansowanie Projektu „Modernizacja systemu informatycznego w Szpitalu Papieskim w Zamościu” ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Sfinansowanie tego przedsięwzięcia Szpital umieścił w jednym z czterech opracowywanych w ubiegłym roku wniosków o skorzystanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt „Modernizacja systemu informatycznego w Szpitalu Papieskim w Zamościu” uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną i techniczną Panelu Ekspertów i rekomendację Regionalnego Komitetu Sterującego ds. Rozwoju Regionalnego.
Dzięki realizacji projektu szpital odtworzy stan Szpitalnego Systemu Informatycznego w postaci gwarantującej jego wieloletnie sprawne funkcjonowanie i realizowanie potrzeb szpitala w zakresie tworzenia dokumentacji medycznej, sprawozdawczości i rozliczeń. W ramach projektu nastąpi:
-zakup nowego serwera o odpowiedniej mocy obliczeniowej;
-zakup systemu bazodanowego CACHE;
-uaktualnienie oprogramowania aplikacyjnego SIS GEM;
-wymiana części wyeksploatowanych urządzeń peryferyjnych (terminale, komputery osobiste, drukarki).
Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest w pierwszym kwartale 2006 r. Szpital stanie się posiadaczem nowoczesnego systemu informatycznego, na który będzie składać się nowoczesny 64-bitowy serwer, nowe generacje systemu operacyjnego i bazodanowego. Umożliwi to w przyszłości łatwiejszą i tańszą jego dalszą rozbudowę. Odnowienie części urządzeń peryferyjnych zapewni również sprawniejszą ich pracę.