Dzień Papieski

W tym roku, 16 października, po raz piąty obchodziliśmy Dzień Papieski, i po raz pierwszy Dzień Jana Pawła II ustanowiony przez Sejm RP. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego były pierwszymi bez ziemskiej obecności Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy modliliśmy się o jego jak najszybszą beatyfikację. Tradycyjnie już tego dnia Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadziła zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.
W naszym szpitalu obchody Dnia Papieskiego zatytułowane „W hołdzie Wielkiemu Papieżowi, Wielkiemu Polakowi, Wielkiemu Człowiekowi – naszemu Patronowi” rozpoczęły się 15 października od Apelu Jasnogórskiego w szpitalnej kaplicy. Po apelu pracownicy szpitala, pacjenci, mieszkańcy Zamościa przeszli w procesji ze światłami z kaplicy pod tablicę upamiętniającą naszego patrona szpitala – Papieża Jana Pawła II.
Uczestnicy procesji ustawili pod tablicą przyniesione ze sobą znicze, lampiony, świeczki, a następnie pod przewodnictwem księdza kapelana Czesława Szczerby modlili się w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.
W niedzielę, 16 października, w szpitalnej kaplicy odprawiona została msza św. w intencji beatyfikacji Jan Pawła II. Mszy przewodniczył ksiądz doktor Czesław Galek, który również wygłosił okolicznościową homilię. Modlitwę wiernych podczas mszy czytali pracownicy szpitala dr Elżbieta Tatarska i dr Ryszard Piasecki, natomiast dr Krzysztof Gąsiorek odczytał specjalną modlitwę o beatyfikację Jana Pawła II. Po mszy ksiądz doktor Czesław Galek wygłosił wielce interesującą prelekcję „Jan Paweł II wobec zagadnienia osoby”.
Zwieńczeniem obchodów Dnia Papieskiego w naszym szpitalu był premierowy pokaz filmu watykańskiego pod tytułem „Apostoł Pana Boga”. Na zakończenie uroczystości ksiądz kapelan Czesław Szczerba przekazał pracownikom naszego szpitala życzenia i podziękowania za miłość, cierpliwość i poświęcenie dla naszych chorych z okazji przypadającego 18 października dnia patrona pracowników służby zdrowia Świętego Łukasza.