Sympozjum z sercem...

Sympozjum „Z sercem do głowy i szyi drogą przez nerki”

W dniach 7–9 stycznia br. w Zamościu odbyło się IV Sympozjum Naukowo–Szkoleniowe „Z sercem do głowy i szyi drogą przez nerki”. Uczestniczyło w nim ponad 250 lekarzy z całego kraju, w tym 15 z tytułami profesorskimi, konsultanci krajowi i wojewódzcy z zakresu kardiologii, neurologii, endokrynologii i nefrologii.
W imieniu Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu głównego organizatora sympozjum otwarcia obrad dokonał dyrektor szpitala - Andrzej Mielcarek. Następnie uczestników zamojskiego spotkania medyków powitał Mieczysław Kowerski prorektor ds. studenckich Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, która była współorganizatorem sympozjum.
Rozpoczynając część merytoryczną sympozjum prof. dr hab. Teresa Widomska – Czekajska, konsultant wojewódzki ds. kardiologii pogratulowała kierownictwu i pracownikom SPSW im. Papieża Jana Pawła II zajęcia 4 miejsca w rankingu „Rzeczpospolitej” 100 najlepszych szpitali w Polsce. Obrady naukowe przebiegły zgodnie z przyjętym wcześniej programem. Uczestnikom sympozjum zaprezentowano miniaturę pomnika Hetmana Jana Zamoyskiego i przedstawiono stan prac zmierzających do jego odsłonięcia. Każdy z uczestników zamojskich obrad odjechał do domu z certyfikatem z sympozjum, na którym widnieje wizerunek pomnika hetmana. Pierwszy dzień obrad zwieńczyła „Noc zamojskich muzeów”, czyli nocne zwiedzanie przez ponad 50 uczestników sympozjum muzeum okręgowego i „Arsenału”.
Drugi dzień sympozjum zakończył się sesją biesiadną kanclersko – hetmańską. W niedzielę po mszy w katedrze, o umocnienie chorych, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Śrutwa, organizatorów i wykładowców sympozjum śniadaniem podjął prezydent miasta Marcin Zamoyski.