Wizyta Ministra Łapińskiego

"Pozostaję pod wrażeniem nowoczesności szpitala, poziomu kadry leczącej chorych, a także kadry zarządzającej.Gratuluję."
Mariusz Łapiński
/wpis Ministra Zdrowia do Księgi Pamiątkowej Szpitala/

W dniu 17 czerwca 2002 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu złożył wizytę Minister Zdrowia prof. Mariusz Łapiński.
Minister zwiedził szpital, następnie spotkał się z jego medyczną kadrą kierowniczą, a także z kierownikami i przedstawicielami administracji najważniejszych placówek służby zdrowia województwa lubelskiego.
Podczas spotkania Minister mówił między innymi o trudnej sytuacji finansowej szpitali na Lubelszczyźnie, pracach nad koncepcją ich oddłużania, formach pomocy oraz odpowiadał na pytania pracowników szpitala i zaproszonych gości