Lucjan Gnyp wyróżniony przez Szpital za promocję transplantacji

Wydarzenie to miało miejsce podczas IX Festiwalu Talentów Młodzieży Zamość 2019, który odbył się 11 kwietnia br., pod hasłem „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła”, zorganizowany przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu. -„Dyrekcja naszego Szpitala chciała w ten sposób zaakcentować wspaniałą współpracę z Panem Dyrektorem, który od lat wspiera nasze działania w tym bardzo ważnym i zarazem szczególnym obszarze naszego życia. Wzruszające było także wystąpienie Marka Jawora, który jest po przeszczepie nerki. Podczas festiwalu młodzież miała okazję dowiedzieć się na czym polega transplantacja i jak ważna jest decyzja o oddaniu narządów po śmierci celem ratowania życia i zdrowia drugiej osoby” - podkreśla Anna Gradziuk.
W trakcie trwania festiwalu rozdawane były ,,oświadczenia woli”, ulotki z informacją na temat przeszczepów, smycze promujące transplantacje, które udostępniła Fundacja „LIVER”, opiekująca się dziećmi po przeszczepach wątroby.