Księża na kortach

14-16 września odbyły się XI Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Ziemnym w Szczawnie-Zdroju (Diecezja Świdnicka). Udział w zawodach wziął również Kapelan naszego Szpitala ks. Czesław Koraszyński, reprezentujący Diecezję Zamojsko-Lubaczowską.
Wraz z nim na zwody pojechali: ks. Janusz Wyłupek, ks. Sławomir Zawada i ks. Tomasz Szumowski. W mistrzostwach udział wzięło 31 zawodników. – „Poziom zwodów był bardzo wysoki. Graliśmy w turnieju głównym, pocieszenia i w deblu. Walczyliśmy do upadłego, niestety nie udało się zająć miejsca medalowego. Za to zdobyliśmy doświadczenia turniejowego i w następnych mistrzostwach, które będą rozegrane w Krakowie będziemy walczyć o najwyższe laury. Już zaczynamy ostro trenować.” – mówi ks. Czesław. Będziemy trzymać mocno „kciuki”.