Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Koronawirus

26.01.2022r. - Regulamin Odwiedzin Pacjentów

W związku z zagrożeniem epidemicznym i ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, w sytuacji ponownego wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2 wstrzymuję odwiedziny pacjentów przebywających w Oddziałach Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu.

07.10.2021r. - Regulamin odwiedzin na czas trwania epidemii

W związku z zagrożeniem epidemicznym i ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, w sytuacji ponownego wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2 wprowadzam następujące zasady odwiedzin pacjentów w oddziałach szpitalnych.

24.09.2021r. - Szczepimy trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19

Informujemy, że w Punkcie Szczepień Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu od dnia 24.09.2021 r. istnieje możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (przypominającej) dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia. Szczepienie przypominające można przyjąć po zachowaniu odstępu co najmniej 6 miesięcy od zakończenia pełnego schematu szczepienia.

14.12.2020r. - Sezon grypowy jeszcze przed nami

Sezon grypowy jeszcze przed nami, w naszym kraju największą ilość zachorowań na grypę obserwujemy w miesiącach luty – marzec.

13.11.2020r. - Pandemia.

Coraz więcej zakażeń, wg prof. Horbana rzeczywista liczba zakażeń jest ok 5 x większa niż liczba zakażeń wykrywanych testami, co dawałoby nam skalę wartości ok 125 tys dziennie nowych osób zakażonych wirusem.

08.10.2020 r. - Koronawirus SARS – CoV 2 – wspólna odpowiedzialność

Wokół nas, w Polsce, w innych krajach coraz więcej zdiagnozowanych przypadków zakażenia SARS – CoV 2. Zgodnie z przewidywaniami od drugiej połowy września obserwujemy wzrost krzywej zachorowań. W ostatnich dniach ilość zakażonych sięga powyżej 3-4 tysięcy dziennie, ile jest jeszcze niezdiagnozowanych? W naszym województwie obserwujemy również kolejne, rekordowo duże zachorowania.

07.10.2020 r. - Ograniczenia wprowadzone w funkcjonowaniu szpitala

Z uwagi na stan pandemii COVID-19 oraz zwiększającą się liczbę stwierdzanych zakażeń, Szpital jest zobowiązany do zachowania procedur triażu oraz warunków zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, co może wpływać na dłuższy czas oczekiwania lub powodować inne niedogodności.

Polityka prywatności