Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Koronawirus

14.12.2020r. - Sezon grypowy jeszcze przed nami

Sezon grypowy jeszcze przed nami, w naszym kraju największą ilość zachorowań na grypę obserwujemy w miesiącach luty – marzec.

13.11.2020r. - Pandemia.

Coraz więcej zakażeń, wg prof. Horbana rzeczywista liczba zakażeń jest ok 5 x większa niż liczba zakażeń wykrywanych testami, co dawałoby nam skalę wartości ok 125 tys dziennie nowych osób zakażonych wirusem.

08.10.2020 r. - Koronawirus SARS – CoV 2 – wspólna odpowiedzialność

Wokół nas, w Polsce, w innych krajach coraz więcej zdiagnozowanych przypadków zakażenia SARS – CoV 2. Zgodnie z przewidywaniami od drugiej połowy września obserwujemy wzrost krzywej zachorowań. W ostatnich dniach ilość zakażonych sięga powyżej 3-4 tysięcy dziennie, ile jest jeszcze niezdiagnozowanych? W naszym województwie obserwujemy również kolejne, rekordowo duże zachorowania.

07.10.2020 r. - Ograniczenia wprowadzone w funkcjonowaniu szpitala

Z uwagi na stan pandemii COVID-19 oraz zwiększającą się liczbę stwierdzanych zakażeń, Szpital jest zobowiązany do zachowania procedur triażu oraz warunków zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, co może wpływać na dłuższy czas oczekiwania lub powodować inne niedogodności.

26.02.2020 r. - Informacja o koronawirusie

W związku z doniesieniami o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2, zwłaszcza na terenie Europy prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami GIS dostępnymi pod tym adresem: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Polityka prywatności