Oddział Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych

Ilość łóżek: 33
Lokalizacja: V piętro, blok A

Inne informacje:

W ramach Oddziału istnieje 2 łóżkowa sala wzmożonego nadzoru, umożliwiająca postępowanie reanimacyjne, wyposażona w aparaturę monitorującą, aparat do prowadzenia sztucznego oddychania oraz defibrylator z kardiowerterem. Oddział przygotowuje pacjentów do cytoterapii.

Działalność ogólnointernistyczna prowadzona jest na 33 łóżkach ze szczególną preferencją schorzeń przewodu pokarmowego oraz ostrych zatruć. Lekarze wykonują badania endoskopowe przewodu pokarmowego w Zakładzie Endoskopii.

Rocznie Oddział może hospitalizować od 800 do 1000 chorych. W ramach działalności Oddziału istnieje Poradnia Chorób Metabolicznych oraz Poradnia Gastroenterologiczna. Poradnie Metaboliczne czynne są codziennie, natomiast Gastroenterologiczna 2 razy w tygodniu.