Dzień Aptekarza

18 października br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza. W ramach programu uroczystości pracownicy Apteki Szpitalnej wygłosili okolicznościowe wykłady: mgr farm. Małgorzata Młynarska - „Komunikaty bezpieczeństwa (gdzie są i co zawierają)”, mgr farm. Monika Raczkiewicz - „Leki wysokiego ryzyka” oraz mgr farm. Beata Toczyńska -„Gospodarka Lekiem (apteczki oddziałowe)”. Gościem obchodów był dr hab. n. med. Mirosław Czuczwar z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który wygłosił dla personelu naszego Szpitala dwa wykłady: „Protokół ERAS w przygotowaniu pacjenta do operacji” oraz „Podstawy żywienia dojelitowego”. Podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne wyróżnionym pracownikom Apteki Szpitalnej. Całość obchodów zorganizowała mgr farm. Józefa Król, kierownik Apteki Szpitalnej.
Zapraszamy do zapoznania się z  poniższą fotorelacją  przygotowaną z tego wydarzenia.