20 rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Na pamiątkę wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu, która miała miejsce 12 czerwca 1999 r., we wspomnienie tego dnia odbył się jubileuszowy Zamojski Dzień Papieski. Zasadnicze uroczystości 20 rocznicy wizyty Ojca Świętego, oprócz imprez okolicznościowych zorganizowanych na Rynku Wielkim, były skoncentrowane w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mszy św. przewodniczył Biskup Zamojsko-Lubaczowski ks. bp. dr Marian Rojek. Podczas uroczystości obecny był m.in. poczet sztandarowy Szpitala oraz delegacja w składzie: dyrektor lek. med. Andrzej Mielcarek oraz z-ca dyrektora dr Ryszard Pankiewicz, wraz z kapelanem Szpitala: ks. Czesławem Koraszyńskim.

Oprócz tego w kaplicy szpitalnej odbyło się uroczyste wspomnienie wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Szpitalu, który osobiście pobłogosławił i poświęcił pacjentów oraz pracowników. Mszy Świętej przewodniczyli kapelani Szpitala: ks. Czesław Koraszyński i ks. Jacek Kania. Po nabożeństwie uczestnicy celebry udali się przed wejście główne do Szpitala pod tablicę upamiętniającą fakt wizyty Ojca Świętego, pod którą złożono znicze i zaśpiewano „Barkę”, ulubioną pieśń Św. Jana Pawła II.