Jubileusz 25- lecia Zakładu Radiologii

W dniu 10 maja br. Zakład Radiologii obchodził srebrny jubileusz swojej działalności.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. bp. dr Marian Rojek Biskup Zamojsko-Lubaczowski. W uroczystości wzięli udział i złożyli gratulacje Zespołowi Zakładu Radiologii, m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala.
Podczas oficjalnej części uroczystości Kierownik Zakładu Radiologii lek. med. Paweł Nowaczyński wygłosił wykład inauguracyjny pt.: „Rys Historyczny i perspektywy rozwoju Zakładu Radiologii”. – „Chciałbym podziękować całemu zespołowi pracującemu w Zakładzie: lekarzom, lekarzom stażystów, technikom, pielęgniarkom, fizykowi medycznemu, sekretarce medycznej, rejestratorkom oraz paniom sprzątających. Większość personelu pracuje w Zakładzie od początku jego istnienia. Zakład w swoim posiadaniu ma pracownie: mammograficzną, ultrasonograficzną, tomografii komputerowej, angiografii, fluoroskopii, pantomografii oraz pracownię RTG.” – mówi dr Nowaczyński.
Obecna na uroczystości  dr hab. n. med. Elżbieta Czekajska-Chehab Konsultant Wojewódzki ds. Radiologii i Diagnostyki Obrazowej pogratulowała sukcesów całemu Zespołowi oraz podkreśliła wysoką jakość pracy zamojskiej radiologii. Życzenia od Dyrekcji Szpitala w imieniu Dyrektora lek. med. Andrzeja Mielcarka złożyli: Z-ca Dyr. ds. Medycznych lek. med. Marta Węgrzyn-Bąk oraz Z-ca Dyr. ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji dr n. prawn. Ryszard Pankiewicz. Gratulacje dla Zakładu Radiologii złożyli m.in. Ordynator Oddziału Neurologii dr n. med. Ewa Wierzchowska-Cioch oraz Zespół Apteki Szpitalnej.
Zakład został uruchomiony 12 kwietnia 1994r. Zakładem kieruje lek med. Paweł Nowaczyński oraz jego zastępca lek med. Marek Figarski. Pielęgniarką Koordynującą jest Anna Burda, a  Kierownikiem Zespołu Techników jest Andrzej Zubrzycki. W zakładzie Radiologii zatrudnionych jest 31 osób: 8 lekarzy ze specjalizacją II stopnia, 4 lekarzy stażystów, 10 techników, 5 pielęgniarek, jeden fizyk medyczny. W skład personelu pomocniczego wchodzi: sekretarka medyczna, 3 rejestratorki i jedna sprzątaczka.
W 2018 r. w Zakładzie Radiologii udzielono ponad 54 tys. świadczeń, w tym najwięcej zdjęć kostnych ok. 23,5 tys. W 2019 r. wykonano już ponad 16 tys. świadczeń, w tym prawie 6,5 tys. zdjęć kostnych.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy całemu personelowi Zakładu Radiologii za dotychczasową pracę i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.