Oddawali krew i rozmawiali o transplantacji u Norwida!

W dniu 8 czerwca br. nauczyciele i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu wspólnie z Centrum Krwiodawstwa zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi. W programie akcji były także przeprowadzone wykłady propagujące ideę transplantacji. Aspekty prawne oraz medyczne pobierania i przeszczepiania narządów przybliżyła uczniom Anna Gradziuk, Koordynator ds transplantacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Młodzież miała możliwość wysłuchania wzruszającej historii życia przed i po transplantacji Pani Eweliny Mika (10 lat jest po przeszczepie wątroby). Szkoła już po raz 12 zorganizowała zbiórkę krwi. Podczas akcji udało się pozyskać 16 litrów krwi.