Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Chorób Piersi

– zintegrowana oraz kompleksowa diagnostyka i leczenie raka piersi
w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II
NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Sp. z o.o.
w Zamościu Od połowy lipca br. w SPSW im. Papieża Jana Pawła II i NU-MED CDiTO rozpoczął działalność Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Chorób Piersi, jednostka wyspecjalizowana w kompleksowym leczeniu łagodnych chorób piersi oraz leczenia raka piersi we wszystkich stadiach choroby. Nowo powołana wysokospecjalistyczna jednostka oferuje pacjentom optymalne metody terapii, w których opieka i kontrola przeprowadzane są przez ten sam zespół specjalistów. W skład zespołu wielodyscyplinarnego wchodzą specjaliści obu placówek medycznych z wielu dziedzin medycyny: onkolog, chirurg-onkolog, radioterapeuta, radiolog, patomorfolog, psychoonkolog, wyspecjalizowana pielęgniarka, rehabilitant oraz personel wspierający pacjentów. Zespół w swojej działalności leczy pacjentki zgodnie z najnowszymi algorytmami postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu medycznego. Istotą powołania zespołu jest znaczne poprawienie wyników leczenia nowotworów piersi, tym samym zwiększając odsetek wyleczeń pacjentek. Dodatkowym argumentem jest komfort pacjentek, wyrażający się w szczegółowym planowaniu całego procesu leczenia oraz właściwego zrozumienia i powzięcia przez nie koniecznych decyzji. Wczesne wykrycie raka piersi daje szansę na wyleczenia pacjentki, a także możliwość operacji oszczędzającej pierś. Oddział Onkologii Klinicznej wspólnie z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Zakładem Radiologii ma już wieloletnie doświadczenie w leczeniu nowotworów piersi. Wykonywane są wszystkie dostępne procedury medyczne, w tym operacje onkoplastyczne oszczędzające pierś oraz, biopsje węzła wartowniczego z zastosowaniem sondy śródoperacyjnej, oraz wszystkie programy leczenia chemioterapeutycznego. NU-MED CDiTO oferuje pacjentom leczenie metodą radioterapii, i tym samym uzupełnia kompleksowe leczenie onkologiczne raka piersi. Wielodyscyplinarny zespół specjalistów spotyka się na konsylium onkologicznym w każdą środę o godz. 11.00 w sali konferencyjnej sekretariatu medycznego NU-MED CDiTO w celu omówienia rozpoznania, wyników badań patologicznych i oceny opcji leczenia pacjenta. Wszystkie pacjentki zainteresowane leczeniem łagodnych chorób piersi oraz raka piersi, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. tel.: (84) 535 98 13 i  677 35 70 od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.00. Serdecznie zapraszam dr Marek Mazurek, kierownik Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Chorób Piersi.