25 lat wolnych wyborów

13 czerwca odbyły się zamojskie obchody 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce po upadku komunizmu, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Wśród zgromadzonych pocztów sztandarowych był także poczet Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II. Szpital reprezentował dyrektor Andrzej Mielcarek.
W kolejnej części uroczystości, która była kontynuowana w Centrum Kultury Filmowej, otworzono wystawę "Droga do wolności". Uczestnicy spotkali się z pierwszymi parlamentarzystami: Stanisławem Majdańskim, Zygmuntem Łupiną, Januszem Woźnicą i Henrykiem Wujcem. Ponadto, wyświetlono film "Moje zapiski z podziemia" w reżyserii Jacka Petryckiego. Organizatorem zamojskich uroczystości był Zarząd Oddziału NSZZ "Solidarność" w Zamościu.