Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

9 maja br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Zamościu odbyły się główne uroczystości obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. W spotkaniu uczestniczyły m.in. Joanna Walewander sekretarz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Danuta Kusiak przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położonych w Zamościu, Dorota Flis Naczelna Pielęgniarka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Na uroczystość przyjechał także Mariusz Paszko prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego wraz z Anną Gieletą Naczelną Pielęgniarką.
Podczas spotkania wygłoszono okolicznościowe wykłady i złożono życzenia całemu środowisku pielęgniarek i położnych oraz uhonorowano pielęgniarki szpitala „papieskiego” biorące udział w IX Ogólnopolskim Konkursie „Pielęgniarka Roku 2013”. W tegorocznej edycji udział wzięły. Bożena Adamczyk, Violetta Gac-Gowinek, Ewa Homa, Elżbieta Hałas, Aneta Juś, Iwona Kitka, Violetta Łepik, Alicja Korzeniowska, Antonina Mazurkiewicz, Jolanta Ordyniec, Aneta Paterak, Anna Piasecka, Irena Płocharz, Anna Saranowska, Renata Świderek. Listy gratulacyjne laureatkom wręczyli: Teresa Wawryca - Kordulaska Naczelna Pielęgniarka, Ewa Duma i Urszula Taczała z-cy Pielęgniarki Naczelnej oraz Andrzej Mielcarek dyrektor szpitala.
Po spotkaniu wszyscy uczestnicy obchodów mogli podziwiać prace artystyczne pielęgniarek i położnych pracujących w „szpitalu papieskim”.

Relacja TV: http://www.zamosc.tv/tv/6664-miedzynarodowy-dzien-pielegniarki-i-poloznej/