Cukrzyca - problem interdyscyplinarny

Konferencja szkoleniowo-naukowa pod hasłem „Cukrzyca – problem interdyscyplinarny”, odbyła się w dniu 7-9 listopada br. w Zamościu. Patronat honorowy nad imprezą objął Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii Dr n. med. Grzegorza Dzida, Prezydent m. Zamościa Marcin Zamoyski oraz Dyrektor SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dr Andrzej Mielcarek.
Do Zamościa przyjechali wybitni eksperci i profesorowie m.in.: prof. dr hab. Andrzej Kokoszka, prof. dr hab. med. Waldemar Karnafel, dr n. med. Janusz Krzymień, dr Łukasz Nagroba z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. dr hab. med. Małgorzata Szelachowska z Kliniki Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku; dr n. med. Roman Kuczerowski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Endynokrynologii Szpitala Bielańskiego z Warszawy; dr n. med. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wykłady wygłosili także pracownicy szpitala „Papieskiego” w Zamościu Pani dr Teresa Sosnowska oraz dr Elżbieta Kramarczuk, która czuwała nad całością organizacji imprezy.

SP Szpitala Wojewódzkiego