Centrum Onkologii Ziemi Zamojskiej

Zamojski Ośrodek Onkologiczny będzie działał przy szpitalu „papieskim” w Zamościu
Taką decyzję podjęli Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, którzy przegłosowali przyjęcie budżetu sejmiku na 2007r. Zakłada on, że 200 tys. zł. otrzyma nasz Szpital z budżetu sejmiku na rozpoczęcie prac związanych z inwestycją. Kolejne 400 tys. zł. zostanie pokryta ze środków własnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II.

Jest to wielki sukces, ponieważ już teraz możemy rozpocząć wszelkie czynności związane z rozpoczęciem wszelkich procedur związanych z inwestycją. Cieszy bardzo także fakt, że wniosek złożony przez nasz Szpital na Zarząd Województwa Lubelskiego dotyczący planowanej rozbudowy Szpitala o Ośrodek Onkologii Ziemi Zamojskiej został przyjęty w całości tj. w kwocie dofinansowania 200 tys. zł. z budżetu Sejmiku Województwa, a następnie przegłosowany przez radnych – lek. med. Andrzej Mielcarek dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II.