Biała Niedziela odwołana

„Biała Niedziela” w Starym Zamościu odwołana!

Zaplanowana na 21 maja br. „Biała Niedziela” w Starym Zamościu, której organizatorem miał być Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zostaje odwołana. Stało się tak ponieważ lekarze pracujący w szpitalu w dniu dzisiejszym (tj. piątek, 19 maja, o godz. 1030) zażądali od dyrekcji szpitala odstąpienia od organizacji „Białej Niedzieli”. W przekazanym dyrekcji piśmie tak uzasadnili swoje żądanie – „W związku z trwającą ogólnopolską akcją strajkową żądamy odstąpienia od organizacji „Białej Niedzieli” ponieważ uderza to w podstawowe założenia trwającej akcji protestacyjnej”. Pod pismem podpisało się 108 lekarzy.
W tej sytuacji dyrekcja szpitala podjęła decyzję o odwołaniu mającej się odbyć w najbliższą niedzielę, 21 maja br. „Białej Niedzieli” w Starym Zamościu. W tych okolicznościach dyrekcja szpitala serdecznie przeprasza mieszkańców i Wójta Gminy Stary Zamość za zaistniałą sytuację i mogące wyniknąć z niej utrudnienia.

Jerzy Zarębski
Rzecznik Prasowy Szpitala
Tel. 084 677 – 32 – 88
Tel. kom. 0 600 – 398 – 481
e-mail: zax@szpital.zamosc.tpnet.pl

komunikat z dn. 11.05.2005 r.:
„Biała Niedziela”

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu 21 maja br. organizuje „Białą Niedzielę” dla mieszkańców gminy Stary Zamość. Lekarze specjaliści będą przyjmować pacjentów w budynku Urzędu Gminy, od godziny 9.00 do godziny 14.00. Tego dnia 5621 mieszkańców gminy będzie mogło skorzystać z porad lekarzy: okulistów, kardiologów, laryngologów, urologów, ginekologów, onkologów. W czasie „Białej Niedzieli” będą wykonywane również badania USG. W punkcie pielęgniarskim będzie można zmierzyć ciśnienie oraz zbadać poziom cukru we krwi, jak również uzyskać informacje i materiały o zdrowym trybie życia. Mieszkańcy gminy Stary Zamość chcący skorzystać z porad lekarzy powinni zabrać ze sobą dowód ubezpieczenia społecznego oraz dowód osobisty.