Aparatura dla szpitala

Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczy w tym roku ponad 1.382 tys. zł na zakup aparatury medycznej dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. W szpitalu funkcjonującym już 14 rok, wiele urządzeń, pracujących często 24 godziny na dobę, jest już poważnie wyeksploatowana i wymaga wymiany.
Z tego względu Dyrekcja Szpitala zwróciła się do Zarządu Województwa Lubelskiego z wnioskiem o sfinansowanie zakupu dla szpitala aparatury niezbędnej do zapewnienia prawidłowego przebiegu leczenia pacjentów. Zarząd Województwa pozytywnie odniósł się do tego wniosku i przeznaczył na ten cel z budżetu województwa ponad 1.382 tys. zł. W ramach tych środków 400 tys. zł zostanie przeznaczonych na zakup sprzętu do Poradni Okulistycznych, takiego jak: tomograf do wczesnej diagnostyki jaskry, monitorowania jej przebiegu oraz diagnozowania zmian siatkówki, pachymer do badania grubości rogówki, kombajn laserowy do fotokoagulacji siatkówki i laseroterapii w jaskrze oraz tonomer bezkontaktowy. Z kolei za prawie 1 mln. zł zostanie kupionych 15 urządzeń przeznaczonych dla oddziałów szpitalnych. Dzięki tym środkom szpital wzbogaci się między innymi o: aparat USG, aparat do hemodializy, bronchofiberoskop, przyłóżkowy aparat RTG, monitory zwiotczenia mięśniowego, aparat do znieczulania, urządzenia do ogrzewania pacjenta, analizator parametrów krytycznych. Z chwilą otrzymania pieniędzy szpital rozpocznie procedury przetargowe mające na celu wyłonienie dostawców aparatury medycznej.