Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Przesiewanie raka

Oddział Urologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu rozpoczął realizację programu bezpłatnych badań profilaktycznych służących wczesnemu wykrywaniu nowotworów stercza (prostaty).>/br> Z badań, w ramach programu finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, mogą skorzystać mężczyźni w wieku 50 – 69 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni z powodu chorób gruczołu krokowego, jak również panowie w wieku 40 – 69 lat, jeżeli w ich najbliższej rodzinie (ojciec, bracia) wystąpiły przypadki raka gruczołu krokowego.
Mężczyźni, którzy spełniają powyższe kryteria i chcą skorzystać z badań powinni skontaktować się telefonicznie z sekretariatem Oddziału Urologii. Dzwonić w tej sprawie należy pod numer 084 677–36–60, od poniedziałku do piątku, w godzinach 900–1300. Badania będą wykonywane do końca bieżącego roku. Równolegle z badaniami będzie prowadzona akcja informacyjna poświęcona profilaktyce nowotworów gruczołu krokowego.
Doktor Jacek Ziółkowski - Zastępca Ordynatora Oddziału Urologii SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu mówi, że w ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zachorowań na nowotwory prostaty. Dlatego mężczyźni z grupy ryzyka, panowie po 50–tym roku życia i ci, u których w rodzinach były przypadki zachorowań na raka stercza powinni skorzystać z bezpłatnych badań. Gdyż, jak podkreśla dr Ziółkowski, wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na pełne wyleczenie.

Jerzy Zarębski

Powrót do listy

Polityka prywatności