Biała Niedziela

Podczas „Białej Niedzieli”, która odbyła się 8 października br. w Starym Zamościu z porad lekarz specjalistów z naszego szpitala skorzystało 160 osób. Poradnia Okulistyczna przyjęła 30 pacjentów, Poradnia Laryngologiczna 26 pacjentów, Poradnia Onkologiczna 22 pacjentów, Poradnia Ginekologiczna 20 pacjentek, Poradnia Rehabilitacyjna 14 pacjentów, a badania USG wykonano u 48 osób.
Wśród osób, które odwiedziły lekarzy w czasie „Białej Niedzieli” wykryto kilkanaście przypadków nowotworów. Te osoby skierowano na leczenie specjalistyczne do szpitala. W trakcie „Białej Niedzieli” wykonano także: 75 badań poziomu ciśnienia krwi, 72 badania poziomu cukru oraz 15 badań cytologicznych. Podczas „Białej Niedzieli” pracowali w: Poradni Okulistycznej – dr Jolanta Leńczuk, dr Piotr Łukasik i pielęgniarka Bożena Majkutewicz, Poradni Laryngologicznej – dr Jerzy Derkacz i pielęgniarka Barbara Kolbus, Poradni Onkologicznej – dr Zofia Świtka i pielęgniarka Janina Białowolska, Poradni Ginekologicznej dr Zofia Jezierska i położna Jolanta Kasprzak, Poradni Rehabilitacyjnej dr Roman Olszewski i pielęgniarka Bożena Szczerska. Badania USG przeprowadzał dr Tomasz Romanowicz, a pomagała mu pielęgniarka Barbara Seroka. W punkcie pielęgniarskim badania wykonywały: położna Marta Gierek oraz pielęgniarki Marzena Omelewska-Kowalczyk i Barbara Kusiak-Kryk. Natomiast pielęgniarka Anna Weleńczyk pracowała w rejestracji. Nad stroną organizacyjną „Białej Niedzieli” czuwali Zastępca Naczelnej Pielęgniarki Ewa Duma i Kierownik Działu Rozwoju Technicznego Ryszard Władyga.
Organizatorami „Białej Niedzieli” byli: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Wójt Gminy Stary Zamość i Praktyka Lekarza Rodzinnego w Starym Zamościu.

Jerzy Zarębski