Ranking Rzeczpospolitej

Dziennik „Rzeczpospolita” 18 października 2005 r. po raz kolejny opublikował ranking 100 najlepszych szpitali w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu nasz szpital zajął 21 miejsce. Natomiast w rankingu najlepszych szpitali w województwie lubelskim uplasował się na miejscu trzecim. Niestety, nie udało się powtórzyć znakomitego wyniku z roku ubiegłego, kiedy nasz szpital zajął czwarte miejsce w Polsce. „Bezpieczny szpital” – tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”. Ranking na zlecenie dziennika przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ocenie dla potrzeb rankingu zdecydowały się poddać 333 placówki ochrony zdrowia. Do rankingu zakwalifikowano 275 szpitali publicznych i niepublicznych. Idealny, bezpieczny z punktu widzenia pacjenta szpital mógł zdobyć 1000 punktów, nasz uzyskał 752,41 punktów. W tej edycji rankingu nasz szpital oceniono lepiej niż w ubiegłym roku za: zarządzanie, jakość opieki, opiekę medyczną, komfort pobytu pacjenta. Natomiast gorzej niż poprzednio za certyfikaty jakości i skargi. W rankingu wojewódzkim znaleźliśmy się na trzecim miejscu za Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie i Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Lublinie.