Święto Niepodległości

Obchody 86 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęła w Zamościu uroczysta sesja Rady Miejskiej. Po sesji odbyła się na Rynku Wielkim rocznicowa manifestacja. Udział w nich wziął poczet sztandarowy Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II, który tworzyli Robert Roczkowski, Ewa Kucharska, Marta Gierek. W trakcie uroczystości delegacje i przedstawiciele samorządu, instytucji, szkół, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty i wiązanki pod tablicą upamiętniającą pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego.
W imieniu szpitala wiązankę złożyła Urszula Taczała – zastępca Naczelnej Pielęgniarki Szpitala. Manifestację na Rynku Wielkim zakończyła defilada wojskowa. W południe w Katedrze Zamojskiej odprawiono uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny.